Częste parcie na pęcherz moczowy

Witam! Jestem mężczyzną w wieku 26 lat. Od jakiegoś czasu mam częste parcie na mocz, tzn. często muszę iść do toalety, czy chce czy nie. Próbuję zacisnąć mięśnie, aby opóźnić lub całkowicie wstrzymać, ale nie skutkuje. Ostatnio zdarzyło się nawet trochę popuścić. Bywałem u lekarza specjalisty, ale przepisywał mnie tylko jakieś leki, które nie skutkują. Bylem także na USG brzucha co wywnioskowało piasek. Czasami bywają różnego rodzaju bóle w okolicy brzucha i jąder, ale nie są one jakoś uciążliwe lub bolesne i pojawiają się rzadko. Dodam też, że od roku nie palę i nie piję alkoholu. Dodam też, że ostatnio pracowałem nad swoimi mięśniami brzucha i jeden tydzień był jak z bajki - piłem do woli i bywałem w toalecie tylko 3 razy dziennie, co się nie zdarzało od wielu lat. Oczywiści nie trwało to długo, zaraz potem cały dzień chodziłem nawet co kilka minut i wcale nie musiałem pić nic przez cały dzień. A mięsień prącia nawet nie reagował. Pomóżcie co robić, bo nie mogę żyć normalnie, zanim coś się zrobi to muszę się przygotować, nastroić do wyjścia.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Dolegliwości mogą być związane ze wspomnianym "piaskiem" w drogach moczowych, który w chwili obecnej może być już upostaciowionym złogiem, czyli tworzyć tzw. "kamień". Objawy mogą wynikać z samej obecności ciała obcego w drogach moczowych, ale również wiązać się z zakażeniem, do którego taki złóg predysponuje i które wymaga adekwatnej antybiotykoterapii. Jeśli USG wykonywano dłuższy czas temu, warto badanie powtórzyć. Doradzałabym też konsultację z niezależnym urologiem, ponieważ sprawa wymaga diagnostyki, gdyż tylko poprawnie i wnikliwie przeprowadzona może stanowić podstawę do leczenia przyczynowego, a tylko takie stanowi szansę na zlikwidowanie problemu. W przypadku obecności złogu ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów, ponieważ zwiększa to szansę na jego ewakuację oraz zabezpiecza przed zakażeniem tudzież pomaga w jego leczeniu - poprzez ułatwienie ewakuacji bakterii z dróg moczowych. Przyczyną mogą być także rzadsze w Pana wieku problemy - jak guz - pęcherza moczowego lub innej części dróg moczowych bądź prostaty czy też rozrost gruczołu krokowego. Niezależnie od przyczyny konieczna jest diagnostyka - będąca jedyną szansą na znalezienie źródła problemu. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty