Bóle brzucha we wczesnej ciąży

Witam! Jestem we wczesnej ciąży (OM 26.04.12), owulacja prawdopodobnie 17.05. Jako, że jestem po zabiegu łyżeczkowania obumarłej ciąży lekarka przepisała mi Duphaston i Nospe i kazała odpoczywać. Niepokoją mnie jednak bóle brzucha (jak przy miesiączce). Mówiłam o tym lekarce, powiedziała że jest to normalne. Jednak zauważyłam, że jak siedzę i uciskam brzuch albo po prostu dotknę okolicy macicy czuję ból. Podobny ból czułam po zabiegu, i na kontroli okazało się, że mam zapalenie przydatków. Oprócz powiększonych i bolesnych piersi mam czasem wymioty. Bardzo proszę o odpowiedź, martwię się, że może być coś nie tak.

Lek. Marta Hat

Witam!

Jak powiedziała Pani lekarka - dolegliwości bólowe w pierwszych tygodniach ciąży mogą występować fizjologicznie. Dobrze jednak, że nie lekceważy Pani tego objawu, ponieważ będąc w stałej kontroli może być Pani pewna, że wszystko jest w porządku. Także wymioty i powiększone piersi są normalnymi objawami ciąży. Jeżeli pojawią się jakieś niepokojące objawy proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem. W tym momencie należy kontynuować stosowanie zaleconych leków i prowadzić oszczędzający tryb życia.

Pozdrawiam serdecznie!