Problemy z erekcją po kilku latach częstych masturbacji

Witam! Mam 22 lata, od 15 roku życia dość często masturbowałem się i oglądałem filmy erotyczne (jak byłem napalony, to nawet kilka razy dziennie). Jestem od 4 lat z dziewczyną, po roku spotykania się chcieliśmy ze sobą współżyć, jednak na jej pieszczoty mój penis nie reaguje tak jak powinien, tzn. erekcja jest, ale nie pełna, a czasem bardzo słaba co uniemożliwiało współżycie. Obecnie kochamy się bardzo rzadko, a te które zaliczone są do udanych były za sprawą zakupionych tabletek w sieci (bez wiedzy mojej partnerki). Podczas masturbacji erekcja jest ok oraz dosyć często mam poranne wzwody, które trwają nawet kilka godzin. Czasem mimo słabej erekcji dochodziło do bardzo szybkiego wytrysku lub gdy udało mi się wejść bardzo szybko przez to kończyłem (to chyba przez moje podniecenie w takich sytuacjach). Przyznać muszę, że się bardzo przejmuję nieudanymi próbami. Nie chcę cały czas podbudowywać tymi specyfikami.

Od miesiąca czasu nie oglądam już filmów pornograficznych, zdarzyło mi się 3 razy masturbować. (Czytałem, że powinienem wyeliminować to całkowicie.) A jednak kolejna próba współżycia się nie powiodła. Moja partnerka mnie bardzo podnieca, jest bardzo piękną kobietą. Nie chciałbym jej stracić, dlatego postanowiłem walczyć z moimi wcześniejszymi przyzwyczajeniami. Czytałem już bardzo dużo artykułów oraz wypowiedzi na forach, całą masę. Dowiedziałem się, że mogą być to zaburzenia związane z psychiką. Raczej nie są one związane z problemami fizycznymi, bo jak wyżej pisałem nie mam ich w poszczególnych sytuacjach. Chociaż nie daję sobie ręki uciąć, gdyż jestem trochę przez to wszystko zmieszany. Przeszukałem bardzo dużo stron i nie mogę znaleźć w moim mieście żadnego seksuologa (obawiam się, że go może nie być), a dojazd gdzieś dalej raczej jest niemożliwy. Trochę opadły mi ręce, ale ciągle się nie poddaje. Proszę o odpowiedź. :)

Witam serdecznie! Obecność porannych wzwodów z dużym prawdopodobieństwem wyklucza organiczne i czynnościowe przyczyny zaburzeń erekcji. Wywiad w kierunku nadmiernej masturbacji pozwala wysunąć podejrzenie uwrażliwienia prącia na silne bodźce. W czasie zbliżenia bodźce zwykle nie są tak silne, jednostajne. W swoim zapytaniu wspomina Pan również o problemie przedwczesnego wytrysku, który również jest częstym objawem nadmiernej masturbacji. Analizując przedstawioną sytuację wydaje się, że powyższe dolegliwości są nie tylko skutkiem Pana zachowań, ale i przyczyną wtórnych problemów z osiągnięciem wzwodu. Utrzymujące się problemy ze wzwodem wywołują podświadomy lęk przed kolejnym nieudanym zbliżeniem. Jak słusznie Pan zauważył, bardzo prawdopodobne jest podłoże psychogenne dolegliwości. W obecnej sytuacji warto skonsultować się ze specjalistą, który będzie miał możliwość zebrania z Panem dokładnego wywiadu chorobowego (w kierunku chorób przewlekłych, trybu życia, używek itp.) oraz przeprowadzenia badań podstawowych. Ze względu na problemy z umówieniem wizyty u specjalisty, proponowałabym skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który wykona powyżej wymienione czynności i podpowie, gdzie może uzyskać Pan pomoc (w swojej okolicy). Jeżeli zależy Panu na bezpośrednim kontakcie ze specjalistą zajmującym się psychogennymi zaburzeniami wzwodu, może Pan udać się na konsultację do psychologa. Pozdrawiam