Uciążliwe objawy u chorego z przepukliną rozworu przełykowego

Witam, mam 30 lat. Rok temu miałem zgagę, słabo mi się robiło, wymioty, ból z lewej strony brzucha, biegunka i miałem robioną gastroskopię i wykazano mi przewlekły nieżyt żołądka i podejrzanie przepukliny rozworu przełykowego. Leczyłem się Controloc 20, następnie pół roku temu miałem robioną gastroskopię, co wykazało gastritis chronica regionis antralis i hernia hiatus oesophagi, a test ureazowy ujemny. Leczyłem się Gasprid i Gasec 20. Wyniki z krwi, kał, mocz - wszystko było w normie, trochę lepiej się czułem, ale to tylko z 2 miesiące. Od tamtej pory nadal mam te problemy, zgaga teraz bardziej dokucza, ból podbrzusza, uderzenia ciepła w brzuchu i prowadzące do klatki piersiowej, czasami też zimna, tak jakby mnie telepało, a jak zjem z rana śniadanie to później po jakimś czasie słabo mi się robi, po prostu niedobrze, źle się czuję i muszę wsadzić palca, żeby zwymiotować jakąś bezbarwną cieczą, śliną, czymś podobnym, przy czym ból głowy. Nawet jądra mnie bolą, pachwina, ale to ustępuje i znów po paru dniach się nawraca. Biorę leki takie jak Ibuprom od bólu, Ranigast, brałem Controloc, też te leki co bez recepty. Proszę o jakąś pomoc. Co mam zrobić?

Witam! W Pańskim przypadku rozpoznanie zostało ustalone na podstawie gastroskopii, są to: przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka (okolicy wpustu) oraz przepuklina rozworu przełykowego. Zlecone leczenie zawierające inhibitor pompy protonowej oraz lek prokinetyczny jest prawidłowe. Wykluczono infekcję H.pylori testem ureazowym w związku z tym leczenie eradykacyjne nie ma sensu. W związku nalezy zadbać o inne czynniki mające znaczenie w przypadku przepukliny rozworu przełykowego: redukcja masy ciała (w przypadku nadwagi lub otyłości), zapobieganie wzrostowi ciśnienia wewnątrzbrzusznego, dieta jak przy refluksie żołądkowo-przełykowym. Z opisu wynika, że leczenie farmakologiczne jest nieskuteczne, w związku z tym proponuję skonsultować problem z chiurgiem w celu rozważenia wskazań do leczenia zabiegowego. Leczenie operacyjne przepukliny rozworu przełykowego jest wskazane głównie w zaawansowanych przypadkach, jednakże brak kontroli objawów skłania ku konsultacji z chirurgiem. Proponuję pozostać pod kontrolą gastroenterologa. Pozdrawiam serdecznie!