Dieta i sposoby motywacji

Witam, mam 39 lat i ważę 67kg przy wzroście 158cm. Byłam na diecie 1200kcl oraz Dukana, ale wciąż mam problemy z motywacją i moje wysiłki nie dają efektu na stałe. Największą moją zgubą są słodycze pracuję w cukierni i dlatego codzienność to moja zmora. Proszę o pomoc.

Dieta 1200kcal i Dukana to bardzo kontrowersyjne diety. Pierwsza dostarcza zbyt mało kalorii, dlatego ciągle jesteś głodna i masz ochotę na coś słodkiego. Natomiast druga (dieta Dukana) zawiera zbyt duże ilości białka i niekorzystnie wpływa na nerki i wątrobę. Ważne w procesie odchudzania jest motywacja. Postaw sobie za cel najpierw 60kg, które jest łatwiej osiągnąć niż 57kg. Zacznij regularnie uprawiać aktywność fizyczną - nordic walking, spacery, basen, siłownia. Zapisz się na fitness i wykup karnet na miesiąc, będziesz bardziej zmobilizowana. Zmień swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Regularne spożywanie posiłków co 3-4 godziny sprawia że nie masz ochoty na podjadanie. Przy czym zawsze jedz śniadanie w ciągu 0,5 godziny od wstania z łóżka a kolacje na 2 godziny przed snem. Stosuj dietę 1500kcal, dzięki temu nie będziesz głodna. Na śniadanie spożywaj nabiał (jogurt, ser biały), gdyż hamuje czucie głodu. Jeśli będziesz miała ochotę na coś słodkiego to zjedz 2 cukierki czekoladowe albo 2 kostki gorzkiej czekoladę lub 4 ciastka wielozbożowe. Wzbogać również swoją dietę w zieloną herbatę (2 filiżanki dziennie), która oczyszcza organizm z wolnych rodników oraz wspomaga odchudzanie. Mgr Aneta Kościołek