Czy silny ból na wysokości bioder ma związek z polipem jelita?

Witam, mam 58 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam bardzo silny ból w lewym dolnym boku na wysokości spojenia łonowego na talerzu biodrowym. Najbardziej odczuwam ból w pozycji leżącej. Ból jest silny, trwa parę godzin, czasami trwa przez dwa dni, czasem mija i powraca po jakimś czasie. Badanie ginekologiczne nic nie wykazało, wszystko w porządku. Dodam, że mam usunięty wyrostek robaczkowy. Dwa lata temu miałam robioną kolonoskopię, obejrzano całe jelito grube. W okolicy ujścia wyrostka obecny polip (o średnicy około 8 mm). Pobrano wycinki do badania hp. Wokół odbytu guzki krwawnicze aktywne. Czy ten ból brzucha może być spowodowany tym polipem? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

Taki ból na pewno nie ma nic wspólnego z istnieniem tak drobnego polipa i to zwłaszcza o tej lokalizacji (kątnica, tam gdzie jest polip leży w prawym podbrzuszu). Może ból wcale nie ma nic wspólnego z narządem rodnym ani układem pokarmowym. Może ból związany jest z patologią w zakresie układu kostnego np. miednicy, stawu biodrowego czy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Trzeba by zastanowić się i zapewne wykonać RTG miednicy, stawu biodrowego jak i odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Jednak o takiej diagnostyce musi zadecydować lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu.