W jaki sposób mogę opóźnić miesiączkę?

Witam! Mam bardzo duży problem. 23 maja powinnam dostać okres (mam regularne miesiączki, co 28 dni). Niestety wyjeżdżam 23 maja na 4 dni na sesję poślubną. Co mogę zrobić, aby wywołać okres już teraz albo zatrzymać go do powrotu. Niestety nie mogę zmienić terminu wyjazdu. Dodam jeszcze, że nie stosuję na co dzień ani tabletek ani plastrów. Proszę o konkretną odpowiedź.

Witam serdecznie! Jedynymi skutecznymi metodami opóźniania miesiączki są metody farmakologiczne. Ze względu na niestosowanie antykoncepcji hormonalnej oraz krótki czas do wyjazdu tabletki antykoncepcyjne nie będą tu pomocne. W obecnej sytuacji powinna Pani zgłosić się do swojego ginekologa, który może Pani zaproponować dwa preparaty, luteinę bądź Noretisteron. Wydaje się, że najodpowiedniejszy będzie ten drugi, który należy zacząć przyjmować zaledwie na 3 dni przed planowaną miesiączką. 2-3 dni po jego odstawieniu powinno pojawić się krwawienie. Pozdrawiam