Czy gulka nad ramieniem to rak?

Witam! Mam 13 lat. Od niedawna mam na szyi, tak nad ramieniem, 1 dużą gulkę i 1 taką bardzo malutką. Boję się, że to może być coś poważnego, jak np. rak czy coś takiego. ;( Ta gulka była duża, ale gdy ją tak pod wieczór troszeczkę masowałam zmniejszała się. Ale gdy ją teraz masuję nie zmniejsza się. Gulka rusza się. Co to może być? Czy to coś poważnego?

Witaj! Gulka, jaką wyczuwasz w tej okolicy to najprawdopodobniej powiększony węzeł chłonny. Węzły chłonne stanowią pierwszą linię obrony organizmu, przed wnikającymi zarazkami i węzły okolicy szyi często powiększają się np. wyniku infekcji, przeziębienia, a nawet problemów z próchnicą zębów. Warto jednak abyś udała się do swojego pediatry. Trudno bowiem bez badania na 100% wykluczyć, że jest to podejrzana zmiana. Lekarz zbada Cię, a w razie wątpliwości skieruje na badania krwi lub USG tej okolicy. Pozdrawiam