Brak dziewictwa a krawienie podczas stosunku

Witam, mam pytanie. Czy nie będąc dziewicą może wystąpić krwawienie podczas stosunku i czym może to być spowodowane? Lub też czy może być sytuacja, że za pierwszym razem nie straciłam dziewictwa (podczas pierwszego stosunku była krew) i dopiero za kolejnym razem doszło do pełnego przerwania błony dziewiczej? Stosunek był bolesny oraz jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę, jeżeli penis był w pochwie przez chwilę bez prezerwatywy, ale nie doszło do wytrysku, jednak byłam podczas dni płodnych (według internetowego kalendarza był to 7 dzień płodny).

Lek. Marta Hat

Witam! Tak jest to możliwe. Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza ginekologa. Każde nieprawidłowe krwawienie z dróg rodnych powinno być sygnałem alarmowym i wymaga konsultacji ginekologicznej. Do przyczyn krwawienia/plamienia z dróg rodnych można zaliczyć: - u kobiet w wieku rozrodczym w pierwszej kolejności pod uwagę brana jest ciąża i jej możliwe powikłania (np. poronienie, czy ciąża pozamaciczna), - częstą przyczyną krwawień lub plamień w trakcie cyklu są tabletki antykoncepcyjne, a także stosowanie wkładki wewnątrzmacicznej, -w różnicowaniu bierze się pod uwagę także zmiany w endometrium - rozrost, polipy, mięśniaki macicy, a także nadżerki i zmiany nowotworowe. Przed wizytą u lekarza należy wykonać test ciążowy z moczu - powinien być wiarygodny po około dwóch tygodniach od stosunku. Wiarygodność testów ciążowych jest dość duża i wynosi około 99%. Opisana przez Panią sytuacja nie powinna znacząco wpływać na ryzyko ciąży, jednak stosunek bez zabezpieczenia, nawet bez wytrysku takowe stwarza. Pozdrawiam serdecznie!