Skąpa miesiączka i dotkliwe bóle brzucha oraz pleców

Witam! Mam wielki problem, a nie wiem do kogo się zwrócić. Byłam u lekarza ponad miesiąc temu z powodu miesiączki, którą miałam tylko niecałe 2 dni i duże piersi, ale nie wykryto u mnie ciąży ani innych chorób. Teraz dostałam i miałam tak samo, na drugi dzień dostałam bóle brzucha i ukłucia z jednej i z drugiej strony brzucha, zaczęły się bóle pleców, do tego piersi duże, a brodawki mam strasznie jasne. Do tego jeszcze bóle głowy, raz mi się robiło zimno, a raz ciepło. Robiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Teraz nie wiem, czy to mogą być objawy ciąży, nawet jak test wyszedł, że nie jestem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Witam serdecznie! Wykluczenie ciąży możliwe jest wyłącznie poprzez badanie USG lub test ciążowy. Opisywane objawy są dolegliwościami mogącymi sugerować zapłodnienie, ale nie są charakterystyczne dla pierwszych tygodni ciąży. Jeżeli wykonywała Pani test ciążowy co najmniej 14 dni od ostatniego zbliżenia, to wynik należy uznać za wiarygodny. Opisywane dolegliwości mogą sugerować zaburzenia hormonalne lub świadczyć o osłabieniu organizmu (przesilenie wiosenne, infekcja, osłabienie). Jeżeli objawy są bardzo nasilone warto raz jeszcze zgłosić się do lekarza prowadzącego, który zleci badania kontrolne. Pozdrawiam