Czy ból piersi może wskazywać na raka?

Witam, od 2 tygodni odczuwam ból lewej piersi. Najpierw zaczęłam odczuwać promieniujący ból z dwóch stron piersi, potem pieczenie delikatne. Trwało to po kilka sekund kilka razy w ciągu dnia. Myślałam, że przeziębiłam pierś. Potem minęło na kilka dni i powróciło po 4 dniach znowu, ale inny rodzaj bólu. Teraz pierś mnie boli jakby mnie ktoś uderzył. Ból jest taki delikatny, po prostu ''czuję'' tę pierś tak jakby to nie była moja część ciała. Nie wyczuwam żadnych guzków, badałam pierś na wszystkie strony. Jestem na etapie miesiączki, więc też myślałam, że to może przez hormony. Byłam u lekarza w Medicover, bez badania palpacyjnego skierował mnie na usg sutka - badanie przesiewowe w kierunku nowotworu sutka (!) - tak mam wpisane po wizycie. Czy to może być rak jeśli mam 31 lat, nikt w rodzinie nie chorował, nie wyczuwam guzków, pierś wygląda normalnie tylko mnie coś tam pobolewa? USG mam za tydzień, martwię się, bo mam dwóch ślicznych małych synków. ;( Dziękuję z góry.

Witam serdecznie! Ból piersi rzadko jest objawem nowotworu. Zazwyczaj ma związek ze zmianami hormonalnymi, albo też wynika podrażnienia nerwów międzyżebrowych, czyli popularnego nerwobólu. Skoro w badaniu palpacyjnym lekarz nie wyczuł nic niepokojącego, prawdopodobieństwo nowotworu jest naprawdę bardzo niewielkie, zwłaszcza, że jest Pani osobą młodą, bez obciążenia rodzinnego. Oczywiście warto wykonać USG piersi, aby przekonać się, czy wszystko w porządku. Jeśli dolegliwości bólowe będą się utrzymywać proponuję przez kilka dni leczenie przeciwbólowe / przeciwzapalne, np 2x dziennie Ibuprofen 200 mg przez 5-7 dni. Warto także ograniczyć stosowanie ostrych przypraw, mocnej kawy i herbaty oraz przyjmować olej z wiesiołka lekarskiego (np. Oeparol, dostępny w aptece). Pozdrawiam