Duszności, zawroty głowy i kołatanie serca

Witam, od około 2 miesięcy źle się czuję, robi mi się słabo, zwykle w godzinach popołudniowych mam uczucie kilku mocnych uderzeń serca (kołatania?), duszności, ucisku w klatce piersiowej w okolicy przełyku, zawroty głowy. Mierzyłam w takich momentach ciśnienie i wynosiło 90/60mmHg 91/61mmHg, puls 60/min. Po chwili odpoczynku w pozycji siedzącej ciśnienie wraca do normy tj. ok. 110/70mmHg, puls 64min. Po konsultacji z lekarzem podejrzewającym anemię poszłam na badanie krwi. Morfologia jest prawidłowa i niemal wszystkie wyniki są po środku normy (jedynie nieco ponad normę żelazo we krwi i śladowe leukocyty w moczu). Od lekarza pierwszego kontaktu otrzymałam skierowanie do kardiologa. Czy takie objawy mogą świadczyć o chorobie serca i jakie badanie warto wykonać, aby przygotować się do wizyty, aby przyspieszyć diagnozę (badanie krwi - co zbadać, ekg)? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Witam! Opisane dolegliwości mogą sugerować odruch z nerwu błędnego lub napadowe zaburzenie rytmu/przewodnictwa serca. W związku z tym, że dolegliwości pojawiają się w porze popołudniowej co może mieć związek z jedzeniem, dość prawdopodobną przyczyną wydaje się być odruch z nerwu błędnego. W tej sytuacji ważnym badaniem będzie niewątpliwie EKG Holter czyli 24 godzinna obserwacja EKG. W tej chwili badania laboratoryjne wydają się być niekonieczne. Ewentualne ECHO serca zaleci kardiolog po badaniu fizykalnym i ocenie EKG. Pozdrawiam serdecznie!