Infekcja skóry głowy po zastosowaniu odżywki z drożdży i mleka

Witam! Pokusiłam się na wypróbowanie domowej odżywki do włosów składającej się z drożdży rozpuszczonych w odrobinie mleka. Bezpośrednio po zastosowaniu nic się nie działo, ale po kilku dniach na skórze głowy pojawiła się grudkowata wysypka. W niektórych miejscach skupiska są większe i mają postać łuszczących się strupków. Skóra głowy stała się tkliwa, trudno mi się swobodnie uczesać. Co z dostępnych środków farmakologicznych mogłabym zastosować, żeby złagodzić te dolegliwości? Byłam też ostatnio u lekarza z powodu wysokiej temperatury, powiększenia węzłów chłonnych na karku i szyi. Lekarz podejrzewał mononukleozę, ale test wyszedł ujemny. Dostałam antybiotyk Sumamed. Wysypka na głowie nie była pierwszym objawem, więc nie łączyłam jej z chorobą, ale teraz mam wrażenie, że te sprawy mogą się łączyć ze sobą. Proszę o poradę.

Witam! Opisane dolegliwości mogą sugerować grzybicę skóry owłosionej głowy lub też łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Stosowanie kosmetyków czy środków dostępnych bez recepty w tej chwili może nie mieć sensu, gdyż sytuacja może wymagać podjęcia odpowiedniego leczenia. Zachęcam do wizyty u dermatologa - nie jest potrzebne do tego skierowanie. Po zebraniu dokładnego wywiadu oraz obejrzeniu zmian dermatolog będzie mógł dobrać odpowiednie leczenie. Pozdrawiam serdecznie!