Czy wynik badania na HIV wskazuje na zarażenie?

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników badań na przeciwciała HIV. Do tzw. ryzykownego zdarzenia doszło ponad rok temu. Test wykonałam wczoraj (15.05.2012r.) jego wynik to: 0,26 S/CO, zakres wartości ref. 0,00-1,00. W laboratorium poinformowano, że wszystko w porządku. Moje wątpliwości wynikają z tego skąd ta wartość 0,26, co to oznacza? Dodam jeszcze, że w czasie badania miałam opryszczkę na ustach czy to miało jakikolwiek wpływ? Pozdrawiam

Witam! Zgodnie z informacją uzyskaną w laboratorium - nie ma Pani powodów do obaw. Wynik mieści się w zakresie wartości referencyjnych, tzn. należy interpretować go jako ujemny. Wartość oznaczenia nie musi być równa zeru - zależnie od metody i oznaczanej substancji/związku - różne inne związki o podobnej budowie lub właściwościach mogą interferować i reagować ze związkami używanymi do wykrywania przeciwciał. Właśnie dlatego wynik zawsze należy interpretować w odniesieniu do wartości referencyjnych. Pozdrawiam