Skuteczność przeprostów

Witam serdecznie! Od 2 lat mam przepuklinę S1L5. Zacząłem ćwiczyć rok temu przeprosty Mckenziego (nawet 300 dziennie), 5 miesięcy temu dołożyłem kocie grzbiety i koci grzbiet wklęsły oraz ok. 2 mies. temu ćwiczenia na mięśnie pleców (leżąc na brzuchu unosząc przeciwległą nogę i rękę oraz nogi i ręce równocześnie). Ćwiczenia robię bardzo sumiennie, lecz nie mogę uzyskać pełnej ruchomości pleców. Czasami muszę przerwać na 2-3 dni przeprosty z powodu bólu powodowanym zgięciami do tyłu. Pomyślałem, że może za dużo tych przeprostów i skupiłem się na ćwiczeniu mięśni pleców i do paru godzin po ćwiczeniach jest ok (plecy są elastyczne), lecz po paru godzinach plecy robią się dalej spięte i tak przeskakuję z ćwiczenia na ćwiczenia bez wyraźniej poprawy. Teraz już sam nie wiem czy to jest wina dyskopatii czy to problem z brakiem elastyczności pleców. Robiąc 500 powtórzeń (ćwiczenia na mięśnie pleców oraz w pracy - nie jest to praca siedząca), robiąc ćwiczenia izometryczne jest super, plecy są elastyczne, lecz nie mogę poświęcać pół dnia na ćwiczenia. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Ważne byłoby, aby ustalić w jaki sposób dobrane były ćwiczenia, które Pan wykonuje. Metoda McKenziego pozwala na podstawie badania fizykalnego ustalić przyczynę dolegliwości bólowych oraz ustalić odpowiednie ćwiczenia w zależności od zespołu objawów bólowych. Pacjent wspólnie z terapeutą wykonują różne ruchy oraz ustalają konkretne pozycje, które powodują redukcję, bądź nasilenie objawów - tak jest w przypadku wypadnięcia dysku. Jeżeli problem tkwi w braku elastyczności kręgosłupa stosuje się ćwiczenia, które pozwalają usunąć przyczynę ograniczeń. Warto zwrócić uwagę na to, że ćwiczenia są dobierane indywidualnie, a na efekt trzeba poczekać. Jeżeli musi Pan poświęcać zbyt wiele czasu na ćwiczenia, a ich efektu nie widać warto skonsultować się ze swoim terapeutą, aby ustalić (lub ponownie ustalić) zakres ruchów, które będą korzystnie wpływać na proces terapeutyczny. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty