Silne bóle podbrzusza w czasie miesiączki

Witam! W czerwcu kończę 17 lat i od kilkunastu miesiączek mam silne bóle w podbrzuszu pierwszego dnia krwawienia. Moja mama rozmawiała na ten temat ze swoim ginekologiem, który zlecił wizytę. Zastanawiam się czy w przypadku mojej niepełnoletności lekarza obowiązuje tajemnica lekarska (na temat mojego współżycia) i jak wygląda taka wizyta. Czy podczas jej trwania rodzic może nie być obecny w gabinecie? Wolałabym zachować moje sprawy intymne dla siebie, a czytając różne opinie nie jestem pewna czy mimo że ukończyłam 16 lat, lecz jestem przed 18. rokiem życia, ginekolog może poinformować rodzica o moim życiu seksualnym.

Witam serdecznie! Opisywane dolegliwości faktycznie wymagają konsultacji ginekologicznej. Po 16 roku życia obecność opiekuna prawnego w gabinecie lekarskim nie jest obowiązkowa, ale wymagana jest jego zgoda na przeprowadzenie badania. Rodzic powinien być także poinformowany na temat Twojego stanu zdrowia. Nie ma jednak obowiązku informowania o rozpoczęciu życia intymnego. Pozdrawiam