Krew w moczu po operacji usunięcia gruczolaka prostaty

Witam! W dn. 31.05.12 usunięto mi dużego gruczolaka / 27 ml / prostaty met. TURP. W 04.06,12 - czysty mocz - wyjęto cewnik - dalej mocz czysty. Wczoraj 06.06.12 odkurzałem mieszkanie. Po ok. 2 godz. pojawił się mocz z krwią. Taki stan utrzymywał się przez kilkanaście.godz. W tym czasie wypiłem dodatkowo 3l wody. Dzisiaj 07.06.12 od rana, mocz znowu jest czysty. Czy mogło się coś uszkodzić?

Witam! Opisane krwawienie nie powinno budzić obaw, gdyż może być związane z gojeniem się miejsca operowanego. Opisany objaw raczej nie wiąże się z uszkodzeniem dróg moczowych lub miejsca operowanego. Takie epizodyczne krwawienia mogą się zdarzać do kilku tygodni po zabiegu. Nadmierny wysiłek fizyczny może sprzyjać pojawieniu się krwawień, dlatego przez kilka najbliższych tygodni należy unikać dźwigania cięższych przedmiotów lub innego intensywnego wysiłku. Podsumowując, w tej chwili nie ma powodu do niepokoju. Stanem wymagającym niezwłocznej konsultacji jest ciągłe, długotrwałe lub intensywne krwawienie.

Pozdrawiam serdecznie!