Analiza wyniku badania GDx u młodej kobiety

Witam! Zwracam się z prośbą o interpretację wyników badania GDx, które są dla mnie niejasne. Dodam, że wizytę u okulisty mam dopiero za parę tygodni. Oto one: TSNIT Average: OD 42,9 OS 43,3; Superior Avarage: OD 50,6 OS 53,2; Inferior Avarage: OD 54,8 OS 56,1; TSNIT Std. Dev.: OD 20,7 OS 24; Inter Eye Symmetry: 0,92; NFI: OD 30 OS 27. Z góry bardzo dziękuję! Pozdrawiam!

Witam serdecznie! Badanie Gdx jest badaniem, które ocenia czynność nerwu wzrokowego, który może podlegać uszkodzeniom z różnych względów - np. w przebiegu jaskry, chorób układu nerwowego (stwardnienie rozsiane), chorób naczyniowych itp. Przedstawiony zapis jest w granicach normy. W celu jednak całościowej oceny konieczna jest znajomość powodu dla którego badanie było wykonane, a więc zalecam wizytę u specjalisty. Pozdrawiam Lek. med. Agnieszka Barchnicka