Czerwone plamy i śluz na penisie

Witam! 2 tyg. temu dostrzegłem zmiany na żołędziu od spodniej stronie (w okolicy miejsca gdzie skóra się schodzi). Z początku mnie to swędziało. Udałem się do dermatologa - zapisał lek Flucofast oraz maść Pimafucort. Po tygodniu stosowania leku i maści zaczęły się bóle "na dotyk" (podczas smarowania maścią) wierzchniej części żołędzia i zaczęły się pojawiać czerwone plamy. Obecnie plamy rozlały się na całej powierzchni wierzchniej żołędzia i ma kolor zbliżony do krwistoczerwonego. Dodatkowo pomimo pokrywania maścią żołądź pokrywa się jakimś przeźroczystym śluzem mieszającym się z maścią. Nie wiem skąd mi się to wzięło (stosunków seksualnych nie utrzymuję nawet okazjonalnych), cukrzycy nie mam, nie palę papierosów, nie piję alkoholu pod żadną postacią. Jedynie pod koniec kwietnia przyjmowałem antybiotyk, w którym pisało, że "bardzo często mogą występować grzybice". Nie wiem co dalej mam robić, bo najbliższy termin badania w Wojewódzkiej Przychodni Dermatologicznej w Bydgoszczy mam wyznaczony na 4 lipca, a do tego czasu może być (chyba) tylko gorzej. Pozdrawiam Tomek

Witam! Opisane zmiany wymagają bezpośredniej oceny dermatologicznej, tylko w ten sposób można ustalić przynajmniej wstępne rozpoznanie. Biorąc pod uwagę opis wydaje się, że opisane dolegliwości mogą sugerować zespół Stevens-Johnsona czyli odmianę rumienia wielopostaciowego. Jest to zespół nadwrażliwości na różnorodne czynniki m.in. na leki skutkujący powstawaniem w obrębie błon śluzowych nietrwałych pęcherzy, które łatwo pękają prowadząc do nadżerek. W opisanej sytuacji wydaje się, że początkowo problemem mogła być grzybica słusznie rozpoznana. Na skutek zastosowanego leczenia mogło dojść do rozwoju zespołu Stevensa-Johnsona. Sama grzybica jako główna przyczyna opisywanych objawów jest mniej prawdopodobna, zastosowano leczenie skojarzone (ogólne + miejscowe) co powinno szybko wyleczyć grzybicę. W opisanej sytuacji konieczna jest jak najszybsza konsultacja dermatologiczna. W związku z odległym terminem wizyty możliwym postępowaniem jest zgłoszenie się na wizytę prywatną lub też wizyta w SOR kliniki dermatologicznej. Pozdrawiam serdecznie!