Zawroty i mrowienie z tyłu głowy

Witam, Borykam się z częstymi bólami głowy oraz zawrotami. Często kładę się spać wieczorem i wstaje z jeszcze gorszymi zawrotami głowy. Takim objawom towarzyszy często mrowienie skóry z tyłu głowy oraz czasem uczucie zimna. Lekarz rodzinny skierował mnie na zdjęcie RTG odcinka szyjnego i na opisie jest napisane "widoczne wyostrzenia wyrostków haczykowatych". Bardzo proszę o informację czym to grozi i go jakiego lekarza powinnam się udać. Mam 26 lat. Pozdrawiam

Witam! Opisane dolegliwości mogą być spowodowane kilkoma przyczynami m.in zespół niewydolności kręgowo-podstawnej i borelioza. Wykonane badanie uwidoczniło wyostrzenie wyrostków haczykowatych co może świadczyć o zwyrodnieniu odcinka szyjnego kręgosłupa, a zatem może tłumaczyć odczuwane dolegliwości. Proponuję skonsultować problem z neurologiem. Po zbadaniu Pani specjalista będzie mógł zalecić odpowiednie leczenie. Zazwyczaj wystarczającym leczeniem jest rehabilitacja (masaż + fizykoterapia) oraz ewentualnie leki miorelaksacyjne. Pozdrawiam serdecznie!