Czy pomyłka w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych mogła spowodować obniżenie skuteczności antykoncepcji?

Witam, jestem na początku drugiego tygodnia mojego opakowania i dziś rano (czwartek) zauważyłam, że moje tabletki kończą się na wtorku, a jestem pewna, że w środę brałam tabletkę. Czyli wychodzi na to, że we wtorek zapomniałam wziąć tabletki (nie wiem jak to możliwe), a wtorkową tabletkę przyjęłam jako środową, czyli opóźnienie wtorkowej to ok. 24 godzin, a środową wzięłam dziś, jak tylko się zorientowałam i również ma opóźnienie, ale nie przekraczające 12 godzin - dlatego zdecydowałam się ją wziąć, ponieważ to wydawało się najrozsądniejsze zachowanie po lekturze ulotki. Ale teraz oczywiście nie wiem, czy było to aż tak rozsądne i nie wiem, czy dzisiejszą, czwartkową przyjąć normalnie wieczorem i czy wszystko jest jak należy. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam:)

Lek. Marta Hat

Witam! W przypadku pominięcia tabletki antykoncepcyjnej zawsze należy odwoływać się do ulotki leku. W przypadku pominięcia tabletki ze środka opakowania do 12h z reguły ryzyko zmniejszenia skuteczności leku jest niewielkie, natomiast jeżeli przerwa jest dłuższa niż 12h należy zastosować dodatkową antykoncepcję przez 7 kolejnych dni. Pozdrawiam serdecznie!