Co oznacza brak miesiączki przy negatywnym wyniku testu ciążowego?

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 31 marca, cykl mam 33-dniowy. Byłam u ginekologa, powiedział, że wszystko jest ok. Testy robiłam 2 i też wyszły negatywnie, a miesiączki jak nie było tak nie mam. I co mam myśleć? Po porodzie brałam tabletki przez 3 miesiące na wywołanie miesiączki. Wszystko było ok. Urodziłam 17.01.2011r. a tabletki brałam od października 2011 do stycznia 2012 (mercilon). Dodam, że od urodzenia nie mam tarczycy i przyjmuję eutyrox 125. Proszę o jakąś wskazówkę. Dodam jeszcze, że w miarę możliwości planujemy z mężem jeszcze jedno dziecko.

Lek. Marta Hat

Witam! Nieregularne cykle po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych są rzeczą normalną. Najczęściej występuje wydłużenie cyklu. Nieregularne cykle mogą trwać kilka miesięcy, do pół roku zwykle samoistnie ulegają wyregulowaniu. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać należy udać się do ginekologa - czasem w takich przypadkach jest konieczna farmakologiczna regulacja długości cyklu. Warto mieć na uwadze, że jeżeli cykl nie ulegnie wyregulowaniu można rozważyć wykonanie u Pani badań hormonalnych. Najczęstszymi przyczynami hormonalnymi, które wpływają na występowanie nieregularnych cykli miesiączkowych są hiperprolaktynemia lub mniejsza produkcja progesteronu w drugiej połowie cyklu. Pozdrawiam serdecznie!