Jak leczyć uzależnienie od marihuany i urojenia?

Witam! Problem nie dotyka mnie, lecz mojego brata. Jest uzależniony od marihuany, lecz twierdzi, że to jest coś dla niego dobrego i że ma wszystko pod kontrolą. W dniu dzisiejszym przebywa na oddziale psychiatrycznym, podjął leczenie z własnej woli, ponieważ miał i ma zwidy. Lekarz prowadzący powiedział mi, że terapia ta musi potrwać od czterech do ośmiu tygodni, lecz potem musi zacząć leczyć się w ośrodku dla narkomanów. Zwidy, które ma są to osoby, które robią mu wszystko na przekór, są to koledzy, żona, najbliższa rodzina. Proszę o poradę, gdzie mam się z nim udać po kuracji w oddziale psychiatrycznym?

Witam! Palenie marihuany może prowadzić do różnych zaburzeń psychicznych np. stany psychotyczne, schizofrenia, zwiększa ryzyko wystąpienia depresji. Wśród objawów najczęściej występujących po długotrwałym intensywnym używaniu tego narkotyku są właśnie omamy i urojenia. W opisanej sytuacji problemem są zarówno objawy psychiczne jak również samo uzależnienie od marihuany. Bardzo dobrze, że Pański brat podjął inicjatywę leczenia. Po zakończeniu leczenia szpitalnego zalecane jest pozostanie pod opieką ośrodka leczenia uzależnień. Takie ośrodki znajdują się w wielu miastach i prawdopodobnie Pański brat zostanie skierowany do najbliższego. Wszystkie informacje zostaną podane w zaleceniach w karcie wypisowej. Pozdrawiam serdecznie!