Wkładanie palców do pochwy podczas badania ginekologicznego

Czy podczas badania ginekologicznego ginekolog koniecznie musi wkładać palce do pochwy a jeżeli tak to ile palców ?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Częścią badania ginekologicznego jest tak zwane dwuręczne badanie zestawione, które umożliwia ocenę palpacyjną pochwy, macicy oraz przydatków. Badanie to możliwe jest tylko poprzez wprowadzenie do pochwy palca/palców - najczęściej dwóch. W artykule Badanie ginekologiczne znajdzie Pani szczegółowe informacje na ten temat - polecam!