Wkładka antykoncepcyjna dla młodej kobiety

Jaka wkładka jest lepsza dla 23letniej dziewczyny ktora jeszcze nie rodzila, ale za kilka lat tego nie wyklucza. Hormonalna, czy miedziana? Czy ktoras z tych wkladek, po jej wyjeciu powoduje problemy z zajsciem w ciaze?

Witam,

według obecnych standardów kobietom, które nie rodziły i planują ciążę w przyszłości nie zaleca się zakładania wkładek domacicznych.
Mechanizm działania wkładek domacicznych nie jest udowodniony.

Proszę przemyśleć kwestię antykoncepcji w formie tabletek doustnych (ich działanie łatwiej kontrolować, znany jest mechanizm działania, w każdej chwili można odstawić, szybciej można wrócić do prawidłowego cyklu), jeżeli rozważa Pani jej stosowanie.

Pozdrawiam serdecznie!

Aleksander Ropielewski

Wkładki wewnątrzmaciczne są odradzane dla kobiet, które jeszcze nie rodziły i jeżeli chce Pani zastosować taką metodę antykoncepcji to sugeruję uprzednią konsultację z ginekologiem, który postara się dopasować odpowiednią dla Pani wkładkę lub zaproponuje inna metodę antykoncepcji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski