Włączenie nowych produktów do diety 4-miesięcznego dziecka

Witam. Chciałabym wprowadzić nowe pokarmy po skończeniu 4 miesięcy przez mojego syna. Karmie piersia oraz raz dziennie dokarmiam mlekiem PRE. Czy po 4 miesiącu mogę włączyć kaszke dla niemowlat np: dosypujac do mleka żeby było tresciwsze? Jeśli już to w jakich proporcjach tak żeby spokojnie syn mógł pić z butelki ze smoczkiem ? Kiedy wprowadzić kaszke kleik i sloiczki i zacząć jesc lyzeczka ? Kiedy nalezy zmienić mleko PRE na mleko 1 ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Co do stosowania kaszek- ma Pani instrukcje na opakowaniach ja je stosować. Rozszerzanie diety należy zacząć od owoców i warzyw. Mleko Pre już dawno powinno być odstawione. Mleko NAN 1 przeznaczone jest dla dzieci do 6ego miesiąca. Trening karmienia łyżeczką można rozpocząć po 4tym miesiącu. Odpowiedni moment dla każdego dziecka jest w innym czasie. Poprzez obserwację dziecka, powinna Pani wyczuć moment, kiedy warto rozpocząć rozszerzanie diety - zainteresowanie dziecka jedzeniem, posiłkami jedzonymi przez rodziców.