Właściwości czerwonej herbaty

Witam, mam pytanie odnośnie czerwonej herbaty- piję ją od tygodnia ( 3-4 szklanki dziennie ) miałam bardzo silne biegunki trzy razy w tym czasie- czy to może być wpływ tej herbaty? Sama juz nie wiem co myśleć bo wszyscy tylko zachwalają. To może byc tez czysty przypadek,że zatrułam sie czymś innym ( ale czym skoro diety nie zmieniłam ? )

Dzień dobry,

Wskazane jest picie - 1-2 filiżanki herbaty pu -erh tj. 500ml.
Większe ilości mogą powodować biegunki tłuszczowe.
Podobne działanie wykazuje herbata zielona - silne działanie antyoksydacyjne oraz zapobiega gromadzeniu i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej.

Witam.Wskazane jest picie do 2 filiżanek dziennie.
Właściwości czerwonej herbaty to:
-napar z czerwonej herbaty działa pobudzająco na wytwarzanie soków trawiennych i stymuluje pracę jelit co przyśpiesza metabolizm, a w efekcie spalanie tłuszczów.
-reguluje przemianę materii – reguluje masę ciała.
-obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi poprawiając przy tym krążenie.
-czerwona herbata jest obfita w związki mineralne i mikroelementy fluoru, wapnia, manganu i teiny.
-zawiera znaczne ilości olejków eterycznych i białka.
-poprawia pamięć, koncentrację i nastrój.
-przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu. Ma działanie moczopędne.Pozdrawiam

Obiegowa opinia głosi, że czerwona herbata pu-erh to"pogromca" tłuszczu i to głownie z tego powodu wiele osób po nią sięga. Nie do końca dysponujemy wiarygodnymi wynikami, które mogłyby te właściwości potwierdzić. Zawiera oczywiście pewne ilości kofeiny, które wspomagają walkę z tkanką tłuszczową, ale nie przeceniałabym tych właściwości. Niezależnie od wątpliwości dotyczących tych badań, byłabym jednak ostrożna z piciem większej ilości niż 2 filiżanki dziennie między innymi z uwagi na jej właściwości moczopędne. Czy objawy o których Pani napisała i biegunki mają związek wyłącznie ze zbyt dużą ilością czerwonej herbaty trudno jednoznacznie ocenić, ale jest to wielce prawdopodobne. Serdecznie pozdrawiam :)