Włoski na sutkach - czy to normalne?

Witam.

Mam 15 lat. Moje piersi są średniej wielkości. Wokół obydwóch sutków mam kilka czarnych włosów. Sutki są twarde. Nie wiem, co to może być. Czy mam się wybrać do lekarza, czy może zastosować jakąś dietę?

15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

wygląd piersi i tempo ich wzrostu to kwestia indywidualna. Ważne jest to, kiedy wystąpiła pierwsza miesiączka, czy miesiączki są regularne oraz jakie piersi miały w tym wieku mama i babcie (czynniki dziedziczne). Czarne włoski czasem są przejawem zaburzeń hormonalnych, tzn. zbyt wysokiego poziomu męskiego hormonu (testosteronu). Bywa też tak, że większe owłosienie to kwestia urody, częściej u dziewcząt o ciemnej karnacji. Aby przekonać się, że wszystko jest w porządku, powinnaś udać się do lekarza ginekologa. Na pierwszą wizytę można wybrać się z mamą.

Pozdrawiam serdecznie