Wodniak jądra u płodu

Witam, jestem w 32 tyg ciąży.Podczas dzisiejszego badania usg, dowiedziałam się ,że będę miała syna.Lekarz wspomniał,że chłopiec ma wodniaka jądra prawego.Czy istnieje możliwość,że wodniak wchłonie się przed porodem, czy to potrwa do 2 lat, ewentualnie później zabieg.

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie samego stwierdzenia obecności wodniaka w badaniu USG nie można określić dalszych rokowań. Istnieje możliwość, że wodniak ulegnie wchłonięciu do czasu porodu, natomiast jego obecność po porodzie będzie wymagała przeprowadzenia dalszych badań (USG, ew. biopsja) w celu określenia rokowań i ew. możliwości leczenia / obserwacji.