Wpadanie w furię przez matkę

Moja mama normalnie jest miłą,dobrą osobą ale bez powodu wpada w furię i nie panuje nad sobą obraża, wyzywa wszystkich domowników a w szczególności tatę. Zdarza się jej rzucać różnymi przedmiotami. Jak furia mija, płacze i użala się nad sobą nigdy nie przeprasza, następnie wraca do normalnego zachowania jakby nie pamiętając co się wydarzyło. W furię wpada często w święta, weekendy w dni na które czeka a później wszystko psuje. Mama nie chce słyszeć o psychiatrze, czy coś można z tym zrobić?

Jasne , że tak można zaproponować mamie skorzystanie z rozmowy z psychologiem, terapeutą, ważne jest także wykonanie badań -EEG głowy, skonsultowanie się z neurologiem, czasami gwałtowne reakcje, impulsywność mogą mieć podłoże organiczne.Ważne jest też by porozmawiać z mamą jak się czuje z takimi reakcjami, czy się czegoś boi, czy lubi siebie, czy uważa się za wartościową osobę