Wpływ antykoncepcji hormonalnej na polip w macicy

Witam,Mam zażywać antykoncepcję jednofazową actavis ,powód wysoki poziom estrogenów ,polip w macicy.Moje pytanie : jaki wpływ ma tego typu antykoncepcja przy polipie w macicy i kiedy najlepiej zacząć przyjmowanie pierwszej tabletki Ant,jednoskładnikowej przy wysokim poziomie estrogenów ?

Lek. Tomasz Budlewski

Antykoncepcja jednofazowa będzie powodować ograniczenie wzrostu polipa błony śluzowej macicy. W tego typu terapii prowadzonej przez ginekologów jest kilka możliwych schematów rozpoczynania leczenia. Dlatego najlepiej co do rozpoczynania terapii należy skontaktować się ze swoim lekarzem.