Wpływ białka na organizm

Witam serdecznie. Mam pewne pytanie. Mianowicie czy białko szkodzi zdrowiu? Pytanie pojawiło się w mojej głowie, gdyż odpowiedzi na ten temat są naprawdę podzielone - jedni twierdzą, że bardzo szkodzi, a drudzy wręcz odwrotnie, że jest neutralne lub nawet korzystne dla naszego zdrowia. A więc gdzie leży prawda? I jeszcze jedno jak Pastwo ocenią ten produkt? Można go stosować czy raczej omijać szerokim łukiem? Pozdrawiam.

Witam! Białko zawarte w produktach, które spożywamy jest istotnym budulcem naszego organizmu (buduje m.in. tkankę mięśniową) oraz uczestniczy w licznych procesach metabolicznych w organizmie. Przeciętny człowiek powinien spożywać około 1 g białka/ kg masy ciała, aby prawidłowo się rozwijać. Produkty, które będące źródłem białka to np.mięso, nabiał, mleko, rośliny strączkowe (groch, fasola, soczewica, cieciorka). Po więcej porad dietetycznych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska