Wpływ Budesonidu na termin miesiączki

Witam. Dwa tygodnie temu rozłożyło mnie przeziębienie z kaszlem. Brałam początkowo Guajazyl, Neosinę i krople do nosa, niby przeszło ale kaszlałam nadal. Lekarz przepisał Budesonid wziew 3 razy dziennie przez 7 dni (wczoraj przyjęłam ostatnią dawkę). Okres miałam 13 września, więc spóźnia mi się już 5 dni. Wczoraj zrobiłam test ciążowy - negatywny wynik. Od dnia spodziewanej miesiączki boli mnie brzuch, jestem obrzmiała jak przed okresem. Czy Budesonid lub inny lek miał działanie zaburzające cyk

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Budesonid jak najbardziej może powodować zaburzenia miesiączkowania, choć przyjmowany doustnie ma niewielkie działanie ogólnoustrojowe. Sugeruję cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli nie wystąpi, proszę udać się do specjalisty ginekologa.