Wpływ masturbacji na przyszłe życie intymne

Witam! Nazywam się Paweł i mam 21 lata. Nie mam jeszcze dziewczyny i jestem prawiczkiem. Od 14 roku życia zacząłem się masturbować i robię to do dnia dzisiejszego. Staram się nie robić tego za często (1-2 razy tygodniowo) oraz nie dążę do jak najszybszego osiągnięcia orgazmu (minimum 5 minut, często używam żelów nawilżających). Mam jednak pewien problem. Mianowicie po każdej masturbacji czuję się trochę dziwnie (tak jak bym zrobił coś złego, niemoralnego oraz czuję się trochę zniewolony). Dodam, że nie jest to raczej spowodowane religią (jestem niepraktykującym katolikiem) oraz poglądami rodziców (nigdy w rozmowach nie poruszamy kwestii masturbacji). Dodatkowo nigdy bym nie chciał aby moja przyszła dziewczyna wiedziała, że kiedyś się masturbowałem - jak wygląda obecny pogląd młodych Polek na temat masturbacji chłopaków, którzy nie mają jeszcze dziewczyn? Interesuje mnie czy masturbacja w moim przypadku jest normalnym "działaniem". Jak wyzbyć się poczucia winy? Może jeśli nie umiałbym pozbyć się poczucia winy powinienem przestać się masturbować (już kilka razy potrafiłem wytrzymać nawet po 2-3 miesiące, jednak denerwowało mnie czekanie na polucje nocne, które występowały rzadko co 2-3 tygodnie)? Tylko tutaj pojawia się nowe pytanie. Czy zaprzestanie masturbacji może jakoś negatywnie wpłynąć na przyszłe współżycie (problemy z erekcją, przedwczesnym wytryskiem)? Czy osoby, które tego nie robią są gorsze w łóżku? Pozdrawiam serdecznie! PS Jeśli chodzi o masturbację to czy warto inwestować w sztuczne pochwy (np. Fleshlight original pink lady). Czy sztuczne pochwy są lepsze od ręki, jeśli chodzi o wpływ na seks w przyszłości?

Witam! Masturbacja jest popularnym i bezpiecznym sposobem rozładowywania napięcia seksualnego. Jest uznawana przez seksuologów za normę wśród nastolatków i młodych ludzi, którzy nie utrzymują jeszcze normalnych kontaktów seksualnych. Społeczne nastawienie do tej kwestii wśród młodych ludzi jest również dość liberalne. Ciągle jednak w niektórych kulturach jest czymś niemoralnym i wstydliwym. Zaniechanie masturbacji lub nie rozpoczęcie takiej formy aktywności seksualnej nie jest szkodliwe dla zdrowia. Organizm sam reguluje nadmiar tworzonego nasienia poprzez regularne polucje. Jeśli chodzi o sprawność seksualną to właśnie zbyt częsta masturbacja jest często przyczyną problemów ze wzwodem czy osiągnięciem satysfakcji seksualnej podczas współżycia. Natomiast w sytuacji gdy problemem jest przedwczesny wytrysk związany z nadmiernym napięciem seksualnym, masturbacja pozwala rozładować to napięcie i wydłużyć czas stosunku. Jeśli chodzi o akcesoria to jest to kwestia osobistych preferencji, należy jednak pamiętać, że masturbacja powinna być jedynie tymczasowym substytutem współżycia z partnerką, natomiast żadne rekwizyty nie pozwolą "dobrze przygotować się" na prawdziwe zbliżenie. W przypadku masturbacji warto również wiedzieć, że może uzależniać i to może wywoływać nieprzyjemne uczucia zniewolenia. Pozdrawiam serdecznie!