Wpływ na przyszłe życie długoletniego uzależnienia od masturbacji

Witam :) Mam na imię Kamil i mam 21 lat :) Od 15 roku życia zacząłem się masturbować z wytryskiem przy filmach porno. Robię to do dzis dnia, masturbuję się max. 2 razy dziennie przy podniecających filmach porno i erotycznych zdjęciach. I moje pytanie jest następujące Czy przez masturbację mogę problemy w przyszłości ze wzwodem, zapłodnieniem kobiety czy nawet zostać impotentem. Proszę mi opowiedzieć wady masturbacji i czy wpłynie to w przyszłosci na rozwój dziecka (np czy urodzi się chore itp)

Zachęcam do lektury. Masturbacja nie ma wpływu na zapłodnienie, dziecko, nie powoduje impotencji.
Uzależnienie od masturbacji może mieć wpływ na trudności w zaadaptowaniu się do dorosłego, dojrzałego seksu - czyli z wybrana partnerką. Prawdopodobnie sobie Pan poradzi, ale w razie problemów należy zgłosić się do seksuologa.
Generalnie rokowanie jest korzystne i nie ma sensu sie martwić i mieć poczucie winy, bo to jest bardziej destrukcyjne, niż sam ew, nałóg autoerotyzmu.
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.com