Wpływ pierwszego stosunku płciowego na cykl miesiączkowy

Witam! Ostatnio, dzień przed spodziewaną miesiączką, przeżyłam swój pierwszy raz z moim Chłopakiem. Nie zastosowaliśmy niestety żadnego zabezpieczenia. Następnego dnia rano pojawiły się ślady krwi, jednak bardzo niewielkie, więc przypuszczam, że były to krwawienia po błonie dziewiczej. Później jak zwykle, gdy pojawia się miesiączka zaczęło mnie boleć podbrzusze i zauważyłam ogólnie objawy okresu. Po południu już krwawienie było jak normalnie przy okresie. Tak było 2 dni, trzeciego podczas pieszczot z chłopakiem, zauważyłam jakby śluz, jak zwykle przy podnieceniu i okres był znacznie mniejszy, właściwie tylko plamienia, tak samo dziś, czyli dnia czwartego. Czy jest ryzyko, że jestem w ciąży, czy raczej pierwszy raz mógł nieco rozregulować miesiączkę? Zwykle mój okres trwa 3-4 dni i jest skąpy. Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Do stosunku doszło na dzień przed spodziewaną miesiączką, dlatego ryzyko ciąży jest właściwie zerowe. Od pewnego czasu znaczna część dziewcząt przekazuje sobie informacje na temat miesiączek w pierwszych miesiącach ciąży, co rodzi wiele niepokoju. Owszem, krwawienia takie mają miejsce, ale występują u niewielkiego procenta pań.

Charakter miesiączki nie odbiega zbytnio od Pani dotychczasowych krwawień. Wydaje się zatem, że nadinterpretuje Pani pewne sytuacje. Tak jak wspomniałam wcześniej, ryzyko ciąży jest zerowe, a zatem miesiączka musiała być zmieniona przez inny czynnik, np. osłabienie, infekcję, zmianę diety, stres itp.

Pozdrawiam