Wpływ Seronilu na ciążę

Witam Mam pytanie jestem w 28 tyg ciazy i musze zaczac brac seronil 10mg chcialam sie dowiedziec jak wplym tabletki beda mialy na malucha i jak zadzialaja na mnie.Czekam na odpowiedz.Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dla Pani - lek ma działanie przeciwdepresyjne, po kilku tygodniach powinna Pani zaobserwować podwyższenie (wyrównanie) nastroju i motoryki.
Dla dziecka - "Fluoksetyna może być stosowana podczas ciąży, lecz z należytymi środkami ostrożności, szczególnie w ciąży zaawansowanej lub tuż przed akcją porodową, ponieważ donoszono o następujących objawach u noworodków: drażliwość, drżenie, hipotonia, ciągły płacz, trudności ze ssaniem i snem" źródło: http://leki-informacje. pl/