Wpływ stresu na zaburzenia erekcji

Witam, mam problem. Mam 41, jestem po przejściach, rozpad małżeństwa, nieudane związki itd. 4 lata temu brałem leki depresyjne L*** 30, S*** i P*** przez ok. 3 lata. W międzyczasie byłem w związku, raczej takim z rozsądku. Pół roku temu poznałem kobietę, z którą chce się w lutym ożenić. Problem polega na tym, że bardzo często choruję na zapalenie gruczołu krokowego. Mało tego, od 2 miesięcy powróciła do mnie depresja. Myślę, że to cała zmiana tak na mnie wpłynęła. Dodam, że oboje mieszkamy za granicą. Miesiąc temu zaczęły się moje problemy z seksem, nie potrafiłem się podniecić odpowiednio, by doszło do stosunku, ale gdy po 2 tygodniach pojechaliśmy do Polski, to wszystko było w najlepszym porządku, pod każdym względem. Mogłem się kochać na zawołanie, ale po powrocie za granicę wszystko się znów zablokowało i nie wiem co mam zrobić. Wziąłem nawet C*** 20 mg i to nawet nie dało mi satysfakcjonującego stosunku. W przyszłym tygodniu mam wizytę u psychiatry, nie wiem co mam zrobić. Zainteresowanie seksem spadło do zera. Dodam jeszcze, że będąc w Polsce, byłem u urologa z tymi dolegliwościami gruczołu krokowego. PSA miałem 1,44, testosteron 19 na normę od 4 do 40. Urolog powiedział, że ze mną wszystko w porządku, raczej stawia na psychikę. Proszę o porady. Jeszcze dodam, że moje organy aż mnie bolą, a nie mogę się podniecić. Czuję się zablokowany.

Witam!
Jeśli problemy z erekcją ustąpiły po zmianie środowiska (wyjazd do Polski) to można podejrzewać podłoże psychogenne opisanego problemu, tym bardziej, że ze strony urologicznej nie wykryto patologii. W związku z tym proponuję podczas wizyty u psychiatry porozmawiać także o tym problemie. Bardzo ważne będzie uwzględnienie w doborze leków problemów z erekcją, pozwoli to dobrać takie leki, które nie będą obniżać libido (popędu płciowego) czy też nasilać zaburzeń potencji. Jeśli chodzi o problem częstych zapaleń prostaty (stercza) to warto wiedzieć, że zapalenie stercza ma różne przyczyny. Zapalenie prostaty następuje najczęściej pod wpływem nadmiernego stresu, siedzącego trybu życia (praca za biurkiem, długie godziny spędzone za kierownicą), brak ruchu (mała aktywność fizyczna jest przyczyną wielu chorób), częste kontakty seksualne (zwłaszcza z przypadkowymi kobietami), zupełny brak stosunków seksualnych. Pozdrawiam serdecznie!