Wpływ witaminy D na kości

Niedługo wiosna, więc rozpocznie się walka o każdy promień słońca. Mówiąc szczerze, już nie mogę patrzeć na tą szarość za oknem, która mnie przygnębia do granic możliwości. Mam ochotę rozłożyć się na plaży i niemalże wdychać to słońce. Przy okazji dostarczę sobie witaminy D, więc skorzystają moje kości. To kiedy przyjdzie ta utęskniona wiosna? Ja już nie mogę się doczekać…

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Słońce jest nam niezbędne, ale w rozsądnych ilościach. Nawet takie pierwsze mocniejsze promienie mogą negatywnie wpłynąć na naszą skórę. Niezależnie od pory roku, należy stosować kremy z filtrem. Nie zmniejszają one ilości produkowanej witaminy D.