Wpływ witaminy D3 na organizm

Na co działa witamina D3?

Niewątpliwie na metabolizm wapnia w ograniźmie ludzkim i na ten temat znajdziemy najwięcej informacji. Natomiast wielu naukowców skupiło się też na ważnej roli witaminyh D w problemach depresyjnych a także w odporności imunologicznej organizmu oraz w schorzeniach nowotworowych. Tych tematów nie należy lekceważyć. W korelacji z innymi witaminami i minerałami możemy oszacować niedobory witaminy D w ustroju. Nie we krwi tylko w organizmie, to różnica. Dobrym badaniem w tym celu jest "Analiza pierwiastkowa włosów" więcej informacji o analizie na stronie www.arkadia-klinika.pl. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Witamina D3 reguluje przemiany wapnia i fosforu (wzmaga ich wchłanianie z jelit, oraz hamuje ilość wapnia wydalanego z organizmu) Bierze udział przy tworzeniu kości. Pośrednio wpływa na prawidłowe przewodzenie nerwowe oraz prawidłową pracę serca.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk