Wrażliwość sutków i biała wydzielina z pochwy

Witam. Brałam przez 8 miesięcy tabletki antykoncepcyjne i odłożyłam je 30 dni temu. Ostatni okres miałam 22 lipca kochałam się ze swoim partnerem 4 dni przed spodziewaną miesiączką. Cykle miała przeważnie co 25 dni. Teraz jestem w 30 dc i okres nadal nie wystąpił. Zrobiłam test 7 dni po stosunku (pewnie za wcześnie) i wyszedł negatywny. Aktualnie mam wrażliwe sutki, bóle pod brzuchem, ale co 2 dni i jest to ból, który trwa od 3-5 godzin i przestaje oraz mam białe, troszkę gęste upławy. Czy jest możliwa ciąża w moim przypadku? Dziękuje za pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli dobrze zrozumiałam - ostatnią tabletkę zażyła Pani ok. 20-21 lipca, stosunek miał miejsce cztery dni wcześniej, a po odstawieniu tabletek miała nastąpić 7-dniowa przerwa na krwawienie.

W czasie siedmiodniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcja jest zachowana jeżeli tabletki były przyjmowane zgodnie z zaleceniami. Nie trzeba wtedy stosować dodatkowych metod antykoncepcji.
Więc w Pani przypadku antykoncepcja powinna być zachowana.

Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu. Wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Jeżeli ma Pani wątpliwości, należy powtórzyć test, ewentualnie udać się na wizytę kontrolną do ginekologa. Objawy - takie jak ból oraz serowate upławy mogą sugerować infekcję grzybiczą.

Pozdrawiam serdecznie!