Wrodzona dysplazja obu stawów biodrowych

Witam, mam 46 lat i choruję na wrodzoną dysplazję obu stawów biodrowych. Po dłuższym chodzeniu, dźwiganiu ciężkich siatek lub staniu od kilku lat odczuwam silny ból, ale po dłuższym spoczynku mijał. Od kilku miesięcy bardzo mało się poruszam, praktycznie tyle co po mieszkaniu i teraz przy każdym wykonanym kroku bolą mnie pachwiny. Czy to jest spowodowane zastaniem ścięgien?Czy powinnam więcej chodzić,czy unikać ruchu żeby nie ścierać bardziej stawu.Jakieś leki na poprawienie kondycji bioder ?

Witam serdecznie.
Nie istnieją żadne farmaceutyki poprawiające funkcjonowanie stawów biodrowych. Rzeczywistą poprawę może przynieść jedynie odpowiednio dobrana rehabilitacja lub zabieg operacyjny. Zdecydowanie nie powinna Pani unikać ruchu. Myślę że powinna Pani skonsultować się z lekarze ortopedą, który wdroży odpowiednie postępowanie.