Wrzody żołądka i przepuklina rozworu pokarmowego po stosowaniu środków przeczyszczających

Witam, mam pytanie moja siostra ma 25lat, spożywała dość dużo tabletek przeczyszczających. Ostatnio była w szpitalu z powodu anemii wywołanej niedoborem żelaza. Okazało się, że ma wrzody żołądka i przepuklinę rozworu pokarmowego. Czy te dolegliwości mogą być spowodowane tymi lekami?Czy te dolegliwości mogą okazać się rakiem w badaniu histopatologicznym?Jak znaleźć różnicę dzielącą od raka?Główne objawy to ból brzucha po jedzeniu, wzdęcia, zgaga(szczególnie w pozycji leżacej) i poranne mdłości

- Tak mogą, ale głównie złą dietą i niedoborami pokarmowymi w czasie odchudzania.
Czy te dolegliwości mogą okazać się rakiem w badaniu histopatologicznym?
- Raczej nie.
Jak znaleźć różnicę dzielącą od raka?
- To czy to jest rak czy nie na sto procent da odpowiedź badanie histopatologiczne. Ewidentnie na podstawie badania gastroskopowego nie da się tego rozstrzygnąć.