Wskazania do amputacji piersi w przypadku raka złośliwego

Witam mam 63 lata i guza na piersi tzn raka zlosliwego o wymiarach 45 mm mam nie zajete wiezly chlonne nie mam wyniku receptorow a mimo to lekarz chiurg onkolog zalecil mi amputacje piersi ??dlaczego i czy musze sie zgodzic co mama zrobic w takiej sytuacji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Konieczność amputacji piersi najpewniej jest konsekwencją tak dużego rozmiaru zmiany. Sugeruję zaufać lekarzowi prowadzącemu. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, warto skonsultować się z innym specjalistą chirurgii onkologicznej.