Wskazania do dodatkowej ochrony antykoncepcyjnej po popiciu tabletki sokiem grejpfrutowej

Po jakim czasie liczyć na maksymalna skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych, gdy: -nie byłam pewna czy 20. Tabletka drugiego opakowania nie wpadła mi do butelki (lek. zalecił nie brac dodatkowej, bo na 90% tylko mi sie wydawało, ze wypadła i zrobiłam 7dniowa przerwe, a jedynie zalecił mechaniczna antykoncepcje przez przerwe i I tydzien 3. opakowania) -Mam wątpliwości co do wchloniecia sie 4 tabletki 3.opak. (Pilam sok grejpfrutowy i colę) JAKI CZAS powinnam sie jeszcze dodatkowo zabezpieczac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sok grejpfrutowy oraz coca cola wypite w "normalnych" ilościach nie mają negatywnego wpływu na antykoncepcję hormonalną. Nie ma powodów do niepokoju.