Wskazania do suplementacji witaminy B12 przez wegetarian

Jak to jest w końcu z witaminą b12 u wegetarian?Piszą, że występuje tylko w mięsnych produktach, a niekiedy piszą, że w jajach i produktach mlecznych maślankach, produktach sojowych. Suplementować tą witaminę czy nie?

Witam,

Jeśli jest Pani lakto-, owo- lub laktoowowegetarianką czyli spożywa Pani produkty odzwierzęce: nabiał i jaja, nie ma potrzeby suplementacji tej witaminy. Jeśli jednak jest Pani weganką należy pomyśleć o suplementacji.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl