Wstawienie endoprotezy - czy trzeba wykonać 2 operacje?

Mam 44 lata, urodziłam się ze zwichniętym stawem biodrowym. W latach 80. miałam operację biodra - do tej pory mam śrubę i druty. W tej chwili kwalifikuję się do operacji endoprotezy biodra. Byłam u ortopedy na ubezpieczenie i powiedział mi, że muszę mieć dwie operacje, bo najpierw muszą to wszystko powyciągać, drugim razem byłam u innego prywatnie i nie było mowy o dwóch operacjach. I tu mam zapytanie, czy aby wstawić endoprotezę muszę przechodzić dwie operacje? Jest to dla mnie wielki stres, a po drugie czas rekonwalescencji jest bardzo długi, a ja chciałbym wrócić szybko do pracy.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Z praktycznego punktu widzenia wstawienie endoprotezy może być połączone z usunięciem obecnego zespolenia. Operacja w takim przypadku będzie trwała dłużej.

Jednak decyzję odnośnie zabiegu podejmuje chirurg i to od niego zależy, jakiego rodzaju operacji się podejmie.

Pozdrawiam!