Wstręt do jedzenia: czy to zaburzenia odżywiania?

Witam. Mam 11 lat, w tym roku kończę 12 lat. Obawiam się, że mam wstręt do jedzenia, gdyż od jakiegoś czasu, gdy na nie patrzę, obrzydza mnie i wymiotować mi się chce non stop. Mam bóle brzucha i głowy. Kolacji czy śniadań albo nie jem, albo bardzo mało... Tylko obiady też dość małe. Mam wzrost około 163-164 cm i kiedyś ważyłam około 60 kg, gdyż miałam nadwagę. Teraz nie wiem ile ważę, ponieważ schudłam. Potrzebuję pomocy...

Witam!

Trudno za pomocą internetu odpowiedzieć na Twoje pytania, tym bardziej, że nie podajesz ile aktualnie ważysz. Dlatego zachęcam Cię do wizyty u lekarza, który będzie mógł znaleźć przyczynę Twojego wstrętu do jedzenia. Ważne jest również, abyś o wszystkim opowiedziała osobie dorosłej (mamie). Przyczyną wstrętu do jedzenia może być zarówno choroba, jak i własne nastawienie (czasami człowiek tak bardzo chce schudnąć, że przestaje jeść, a nie jest to właściwy sposób na schudnięcie). Porozmawiaj z rodzicami i wybierz się do lekarza. Pozdrawiam