Wstrzyknięcie kontrastu w połowie badania tomograficznego

Witam.Miałam robioną tomografię,albo rezonans głowy. Z jakiego powodu w połowie badania wstrzyknięto mi kontrast? Czy jest to powód do niepokoju?

Witam serdecznie,

Jeśli miała Pani podany kontrast w trakcie badania to są dwie odpowiedzi.
Pierwsza to , że lekarz zlecił badanie TK z kontrastem u Pani.
Druga to, że zobrazowano zmianę i radiolog zdecydował podać kontrast w celu zweryfikowania jej charakteru.
Na wyniku wszystko jest napisane.
Ja osobiście sugeruję udanie się do lekarza prowadzącego (zlecającego badanie) w celu konsultacji.

Pozdrawiam.