Wszawica głowowa u dziewczynek w wieku przedszkolnym

Witammoje corki zlapaly w przedszkolu wszy. Maja cieniutkie wloski i okropnie ciezko jest to wyczesac. Probowalam juz wszystkich szamponow czeszemy je codziennie jednak co. Dzien zauwazamy nowe. Co robic??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zastosować jeden z preparatów przeciw wszom dostępny w aptekach. Najlepszym sposobem na pozbycie się gnid jest wyczesywanie ich bardzo gęstym grzebieniem, na który nałożona jest wata nasączona octem, a następnie dokładne umycie włosów. Oczywiście proszę pamiętać, że po każdym czesaniu należy dokładnie umyć wszystkie użyte szczotki czy też grzebienie.
Proponuję także zapoznanie się z treścią artykułu - http://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-wszy-i-gnidy.